Laptop Toplama Simulasyonu Uygulaması-Resimli Anlatım


Son derece öğretici olan bu çalışmayı elinizin altında bulundurmalısınız.Eğer bilgisayar toplamasını bilmiyosanız ve teknik servis kurabilecek kadar olmasa da kendi bilgisayarlarınızı kendiniz toplamak istiyorsanız eğer(buna laptoplar da dahil) mutlaka bakmalısınız.

Evinizde bir bilgisayarınız var ve tabir etmek,kasayı açmak şöyle dursun sadece (bnm tabirimle) kör kullanıcı olmaktan öte geçemiyor musunuz?

Her seferinde minnacık bir problem yüzünden bilgisayar tamircisinin yolun tutmak ve her tamir sonunda yıpınla para harcamak zorunda mı kalıyorsunuz?

Birilerinden yardım istediğinizde bilinmediği gerekçesiyle reddediliyor musunuz?

Çözüm işte sizin için burda!

Tek yapmanız gereken allta,Download linkindeki dosyayı indirmek ve uygulamayı çalışıtırıp işe koyulmak..

Smiluasyondan Anlaşılabilir olması açısından bazı kareler aldık sizin için.Umuyoruz,smulasyonu başarıyla tamamladığınızda kendi bilgisayarımı niye toplayamıyorum ben utancından da kurtulmuş olacaksınız..


Alttaki kırmızıyla işaretlenmiş kutularda bir bilgisayarda olması gereken bütün parçalar bulunuyor.Sağ ve solda parçaları kaydırmak için birer de ok var.Okları kullanarak istediğiniz parçayı işleme koyabilir,yuvasına yerleştirebilirsiniz.


Her şeyden önce anakartı koymalısınız ve anakartı ilk olarak yerleştirmekle başlamalısınız fakat farzedelim ki bizim yaptığımız gibi İşe Power saplığıyla koyulacaksınız.Alt pencerelerden Power Saplığını seçip kasa üzerine sürüklediğinizde parçayı yerleştirmeniz gereken alan yukarda da görüldüğü üzere sarı çizgilerle otomatik olarak parça üzerinde beliriyor ve parçayı yerleştirme işleminizde size kolaylık sağlıyor..


Parçamızı sürükledik ve kasa üzerine bıraktıktan sonra yukarıda gördüğünüz gibi aşağıda da göreceğiniz,sol tarafta döndürme okları ve bir tane de aşağı yönde bir okla karşılaşacaksınız.Alttaki resimde işlevleri hakkında detay verdik ancak yine de yazalım:

Parçanızı uygun vaziyete getirebilmek için alt ve üstteki döndürme oklarını kullanın.İşlemi tamamladığınızda aşağı okunu kullanın ve parçanızın yerleşmesini bekleyin.Şayet parçanız doğru konumda değilse aşağı oku(yerleştirme oku da diyebiliriz) işlevini yerine getirmeyecek ve siz parçayı yerleştirmede başarısız olmuş olacaksınız..


Dikkat ettiyseniz eğer 3. parça resmimizde Power Saplığı dik konumdaydı.Okları kullanarak uygun pozisyona getirdik ve aşağı oku ile Power Saplığımızı ilgili alana yerleştireceğiz..


İşlem tamamlandı.Yerleştirme bittikten sonra alttaki kaydırma çubuğunda ilk sırada bulunan Power Saplığımızın durumu Aktiflikten Pasifliğe geçti ve tekrar kullanılamayacağı mesajı verilmiş oldu.Aynı işlemleri diğer parçalar için de uygulayarak bir bilgisayarı kısa zamanda toplama yada değişik parçaları monte etmeyi öğreneceğinizden emin olmalısınız..

Diğer bir uygulama da söz konusudur ki Laptop toplama.Normal masaüstü PC lerde yapabileceğiniz işlemleri Laptoplar için de yapmanız mümkün.İndreceğiniz uygulamada Laptoplar için ayrıca bir simülasyon bulacaksınız..

Hepsi bu kadar.İyi çalışmalar.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !