Embed

Acronis True Image Programıyla Boot Cd Oluşturma-Resimli Anlatım

Acronis True Image Programıyla Boot CD yazdırma.Her ne kadar Acronis sürümleri birbirine benzese de anlatım Acronis True Image 10'a göre yapılmıştır.İlk aşamadan son aşamaya kadar problemsiz geçiş yapabiliyorsanız alacağınız ''.iso'' uzantılı image dosyasını GÜVENLE kullanabilirsiniz.Bilgsayarınız açılmadığında veya virüs tarayıcınız sürekli uyarı vermeye başladığında tüm sürücüleri ve Winap,Winrar,Media Player gibi 3.parti yazılımları yüklediğinizde sıra Acronis'i kullanmaya gelmiş demektir.O zaman başlayalım.

Acronis'i çift tıklayıp çalıştırdığınızda hemen aşağıdaki ekran karşınıza çıkacaktır.Kırmızı çerçeveyle işaretlediğim ''Create Bootable Rescue Media'' seçeneğine birkez tıklamanız yeterli.


Akabinde açılacak olan ikinci aşama:


bu pencere olacaktır.Burda yapmanız gereken pek fazla bişey yok.Karşılama ekranından başka bişey değil zaten...Sadece ''Next'' demeniz yeterli.Üçüncü aşamada ''Safe Version'' yani GÜVENLİ mi yoksa''Full Version'' Full mü devam etmek istediğinizi göreceğiniz ekran.Tercihen Full seçmenizi öneririm.Arzu eden ''GÜVENLİ VERSİYON''u da seçebilir.Tercih size kalmış.


İlk seçenek ''Safe Version'',İkinisciyse ''Full Version''.Seçiminizi yaptıktan sonra ''NEXT'' deyin.


Bu ekranda bazen Disket sürücüsü de olabiliyor.Disket Sürücüsü pek bir işe yaramayacağı için diğerlerinden herhangi birini seçmeniz yeterli burda.


Burda yapacağınız ise yazdıracağınız ''.iso'' uzantılı dosyayı nereye kaydetmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor.Kadedeceğiniz dosyanın nerde bulunması gerektiini de seçtikten ve ''D:yedekdosyasınınadıyedek'' gibi kayıt yolunu gösterdiken sonra''NEXT'' deyin.


Bu pencere CD ye yazdırma aşamasındaki son pencere.''Proceed'' dediğinizde işlem başlamış olacaktır.

Yazdırma İşleminin bitmesinin ardından ilerki günlerde,Sıfırdan Kurulum yapmak yerine bilgisayarınız açılmadığında veya herhangi bir şekilde virüs bulaştığında,format niyetine kullanabileceğiniz CD niz elinizn altındadır.Takın CD Room'a 5 dk da Format atmanın zevkini yaşayın..Gayet Kullanışlı bir program.

İyi çalışmalar.

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !